Dopravní soutěž mladých cyklistů

V areálu dopravního hřiště v Prostějově proběhl ve dnech 11.- 12.5. další ročník okresního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů za podpory orgánů BESIP, Olomoucký kraj, Městská policie, Odbor dopravy, Dopravní inspektorát, Střední zdravotnická škola, Statutární město Prostějov, DDC Prostějov, Alika a.s.

Účast základních škol byla hojná. V kategorii 10 – 12 let se představilo 16 družstev, a v kategorii 13 – 16 let soupeřilo 14 družstev. Týmy základních škol byly složeny ze dvou děvčat a dvou chlapců, kteří soutěžili i o individuální umístění. Soutěž každoročně tvoří 5 následujících disciplín: test z pravidel silničního provozu, jízda na dopravním hřišti, jízda zručnosti, první pomoc a práce s mapou.
V první kategorii zvítězilo družstvo ze ZŠ Horní Štěpánov, které se tak nominovalo na krajské kolo dopravní soutěže. Ve výsledkové listině jednotlivců výrazně utekl soupeřům a zvítězil Jakub Žilka z též školy. Druhou kategorii tradičně ovládlo družstvo ZŠ Plumlov, a také postupuje do krajského kola, kde se dále bojuje o nominaci mezi nejlepší týmy ČR. V individuálním hodnocení vyhrál Josef Nejedlý také ze ZŠ Plumlov.
Akci zhodnotil ředitel soutěže Bc. Jiří Novák kladně, a cyklistům přeje co nejvíce úspěchů do krajského kola, které proběhne ve Šternberku dne 30.5.2017.